Önder

78 Flips | 2 Magazines | 34 Likes | 78 Following | 74 Followers | @onder34 | Keep up with Önder on Flipboard, a place to see the stories, photos, and updates that matter to you. Flipboard creates a personalized magazine full of everything, from world news to life’s great moments. Download Flipboard for free and search for “Önder”

Alem dönüyor Allah diye diye. Derviş yolun uzundur . Himmet gerek bizlere Sefaat ya Rasûlullah Medet ya Allah Kimler geldi gitti bu meydan da Bir tek gerçek var idi O Baki sultan a kul ol İster cenetine koyar İster se cehennemine koyar İsterse cemâlini erdirir. Talep etme ey derviş Ondekiler göçmen den Arkadakilerine sıra gelmez . Hu allah .hay allah . Dermanim Allah.

Hayır ile dua ile. Kim Ki Rabbinin verdiği ifsan ve nimetini malını ve mülkü allah için hayra harcarsa .Allah onun rizkini genisletir ve bereketlendirir. Mal da mülkte kalpte olmayacaktır. Dunyaliklar ancak bir vasıta görevi görme li hayirda kullanmalı. İnsan sarayda da yaşa bir Baraka yaşasa bu aynıdır. Kimi.saray da olsa kalbinde gram dunyalik olmaz kıymet vermezler .ama.insan Baraka olsa. Barakasindan başkası yoktur kalbinde. Ne zaman dünya ayaklar altına alındı. O kalpte allahu teala hz tecelisine mahsar olmaya başlar.

CUMAMİZ MÜBAREK OLSUN.KILMAYI DA NASİP ETSİN İNŞAALLAH ISLAMI MUZAFFER EYLESİN GÖZ YAŞLARIMİZİ RAHMETİNE ÇEVİRSIN HAINLER DEN BİZLERİ KORUSUN. TÜM ADEMİ VE UMMEDI MUHAMMEDI AFFETSIN .ANNE BABAMI EŞİME EVLATLARİMİ KARDESLERIMI TÜM AKRABALARİMİ TÜM ARKADAŞLARIMi TÜM HAK YOLCULARINA RAHMET ET. ONLARI RIZA CADDESINDEN AYIRMA.SIKINDIDA DARDA VE HASTA OLANLARA YARDIM ET. HEM DÜNYAMIZI HEM AHIRETIMZI GÜZEL EYLE. BOL RIZIK LAR EYLE VERDİGIN RIZIKLARA HAKKIYLA ŞÜKÜR ETMEYİ NASİP EYLE AZGINLIKTAN FAYDASIZ İLİMDEN SANA SIĞINİRİZ RABBİMİZ İNŞAALLAH.(((Ala 17.Ayet: (16-17) Fakat siz (ey insanlar!) ahiret daha hayırlı ve daha devamlı olduğu halde dünya hayatını tercih ediyorsunuz.)))))

DÜŞMAN OLARAK YETER SANA NEFS İLE ŞEYTAN. SAVAŞINDA SON NEFESE KADAR DEVAM EDER.KIM SON NEFESTE GALİP GELDİ. O KAZANIR. EĞER NEFSİN VE SEYTAN KAZANDIYSA VAY HALİNE. EĞER RAHMAN RAZİ GELDİYSE VE SANA SON NEFESTE İMAN İLE GÖÇ ETMEYİ NASİP ETİYLE NE MUTLU SANA. ARTIK KAYGİLAN GEREK YOK.HER İNSAN KENDİYLE ŞEYTANİYLA SAVAŞ NEFSİNİ İSLASİYLA DEVAM ETSE ŞU DÜNYA HUZUR VE MUTLULUK OLURDU AGLAYAN GÖZLER KALMAZDI. KENDI MİNİK YÜREKLER BÜYÜK OLAN O ÇOCUKLAR ÖZGÜRCE KOŞAR Dİ. SİLAH NEDİR BİLMEZ Dİ. .DÜNYA KİRLETEN. DE BİZİZ. İNSANDAN BÜYÜK ZALİM Mİ VAR.VE İNSANDAN BÜYÜK NANKÖR MÜ. SENİN Mİ SANDIN EY..SENİN Mİ. .

Es Selamun Aleykum rahmetullahu ve berekatu Ey guzel insan bu dunya bizim degil ki sahiplenelim .varacagimiz yer dort metre kare yer. Zalim olmak kolaydir ama iyi olmak zordur. Son nefese kadar zalime zalim diyemeyiz son nefese kadar alime alim diyemeyiz kimsenin bir garantisi yok kimseyi kinamak bize yarismaz ama bu dunya insanin bir tarlasidir insan ne ile mesgulse dunya da ahirete o uzere gocer Allahu teala hz lerine inaniyorsunuz kendinize yazik etmeyin.nefsinize zulum etmeyin.hepimiz imtihandayiz .rabbimiz bizleri salihlerden eylesin ve rizasini kazanmis olarak bu dunyadan ahirete goc etmeyi nasip etsin insaallah cumamiz mubarek olsun Rabbimiz kılmayı nasip etsin. Niyeti allah olanin akıbeti güzel olur. (((1.Ayet: Mutlak hükümranlık elinde olan Allah, yüceler yücesidir ve O´nun her şeye gücü yeter.Mülk 2.Ayet: O ki, hanginizin daha güzel davranacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratmıştır. O, mutlak galiptir, çok bağışlayıcıdır.

Bakar Körler Olduk..Bu Hayat Da bize verilerin hesabı yok. zannettik

YOL UZUN SABIR ET.. ÖZE DÖNMEK LAZIM.UNUTMA DÜNYA VİRAN OLUR TEK İSİM KALIR BAKİ OLAN ALLAHÜ TEÂLÂ İSMİ.