Bibi Krsteva

33 Flips | 3 Magazines | @bibikrsteva | Keep up with Bibi Krsteva on Flipboard, a place to see the stories, photos, and updates that matter to you. Flipboard creates a personalized magazine full of everything, from world news to life’s great moments. Download Flipboard for free and search for “Bibi Krsteva”

Домашен сладолед на стапче - Сѐ за храна

Пилешко во сос од печурки и вино - Сѐ за храна

Ледена коцка - Сѐ за храна

Кекс од моето детство

Се враќам години наназад кога мајка ми ни го правеше овој превкусен кекс.<br>Чашата е за млеко од 240 мл.<p>Прво се матат јајцата со шеќерот, па постепено …

Колач со вишни

1. Јајцата се бијат со шеќерот и ванилата. Се додаваат брашното, маслото и пецивото. Сето се меша.<br>2. Караванче бр. 30 се премачкува со масло. …

Посно старо благо со црвено вино

Едноставно, брзо старо благо.<br>Во длабок сад се помешуваат виното и маслото.<br>Се додава шеќерот и се меша со лажица додека не се стопи шеќерот.<br>Се додава …

Брза погача како цвет

Погачава е брза за правење бидејќи се обработува веднаш, а се чека да нарасне само пред печењето. Состојките се вообичаени, а ова е еден мој испробан …

I predškolcima treba odmor od godišnjih obveza i rutine ‐ Školski portal

Mnogi se roditelji pitaju koje je bolje rješenje i treba li dijete ići u vrtić bez obzira na to što su oni na godišnjem.<p>Za malu djecu iznimno je …

Полнети пиперки со урда во рерна

Пиперките се мијат се острануват дршката и семето.<br>Во една вангла се матат јајцата, се додава урдата и се мешат двете смеси. Со лажицка се полнат …

http://www.kiwicrate.com/projects/Paper-Plate-Sea-Animals/2220

http://little-einsteins-childminding.weebly.com/mayjune---under-the-sea.html

http://mykidcraft.com/cardboard-octopus-critters/

Loading...

Брзо пилешко во павлака

Намастете со 2 лажици масло подлабока тава бр. 26 и во неа наредете го пилешкото филе исечено на поситни парчиња.<br>Врз него посипете со инстант супите …

Грчки колачи

Ова се многу меки и вкусни колачиња, а од оваа доза излегуваат баш многу. Мене ми е поинаку запишан рецептов ама во недостаток на одредени состојки …

Интересни роденденски SMS пораки | Фемина Форум

Dijana <i>Истакнат член</i><p>Се зачлени на:5 ноември 2009<p>Пораки:67<p>Допаѓања:84<p>Пол:Женски<p>Сигурно кога ќе дојде роденденот на некој од вашите пријатели, се …

Домашни варени ѓевречиња - Сѐ за храна

Бабини чајни колачиња

1. Јајцата се матат со прав шеќерот.<br>2. Во нив се додава маргаринот и свинската маст, пецивото и ванилата и се мати со миксерот убаво сето ова …

DIY Paper Birdhouses | Craft - Birds | Pinterest | Diy paper, Birdhouse and Template

Американски палачинки

Многу едноставно и брзо се подготвуваат, а можете да ги премачкате со мармалад, еурокрем, со мед... идеални за доручек со млекце или чајче.<br>Во вангла …

Едноставна ужинка од градинка

Ова ни е најомилената ужинка во градинка, па мораше да пробаме да ја направиме и дома. Главниот дегустатор беше задоволен, што значи сме го погодиле …

Домашна пица Карбонара (по рецептот на мама)

Ова е пицата на моето детство. Не минуваше ниту еден викенд без неа. Едноставно и брзо се подготвува. Многу е вкусна. Мајка ми сеуште ја прави, па …

Брз и лесен колач со вишни

1. Се делат жолчките од белките, белките се матат во цврст снег. Се додаваат жолчките,па шеќерот и добро се мати.<br>2. Се додаваат останатите состојки и …

Кекс со јаболка, цимет и мармалад

Едноставен кекс со малку погусто тесто од вообичаеното, чии состојки ме потсетуваат на баба ми, циметот-зачин од многуте вкусни сладурии кои знаеше …

Брз ролат со мармалад и ореви

И ова е рецепт од ризницата на мајка ми. Брз, вкусен и едноставен. Секогаш кога сакавме нешто благо, а немаше многу време (знаете децата сакаат сега …

Универзално тесто за еклери и принцес крофни

Подготовка<p>Се става да зоврие водата, маслото и солта, потоа се додава брашното и нишестето убаво се меша смесата да почне да се одлепува од тенџерето …

Бомбици со мед, ореви и печено јаболко (посно)

Вкусни, брзи бомбици<br>Во еден сад се соединуваат пасираното печено јаболко, чоколадото, циметот, медот,оревите.<br>Количината на ореви ќе зависи од …

Пита со јаболка

Рецепти за пити или штрудли со јаболка има доста на странава, ама еве нека стои тука и мојот рецепт. Кај мене дома е обожавана, ја подготвувам во …