Kardelen

1,070 Flips | 15 Magazines | 1,988 Likes | 142 Following | 220 Followers | @Zubeyde1mri | Keep up with Kardelen on Flipboard, a place to see the stories, photos, and updates that matter to you. Flipboard creates a personalized magazine full of everything, from world news to life’s great moments. Download Flipboard for free and search for “Kardelen”

Melankoliğim ben herşeye aşık olabilirim suya taşa önüme çıkan herşeye ben sevgiyim. Levi

Senin hiç haberin yokken sevdim ben seni dalga bile vurmamışken denize saçmaladığım zamanlarda .... Levi

Kalbimi kaybettim sanki hangi kasım çaldı Belkide kuşlar mavi pencerelere haykırdım egeydi Akdeniz soğuk sulara söyledim bir martı uçtu kanatları bembeyaz.

Tüm bedeninde İlahi Aşk’ın nefesini hissetmedikçe, Aşk’ın gücüne teslim olmadıkça, yanlızca iki seçeneğin var gibi duruyor; bağımlılık ve bağımsızlık...

Güçlü kadınlarız biz, anayız, yuvayız, ekmeğiz, aşız.. Taşı sıksak suyunu çıkarırız canımız istediğinde.. Demiri bile döveriz yüreğimizdeki güçle.. Bakmayın kırmızı ojelerimize, tarlada süreriz icap ettiğinde.. Topuklu ayakkabılarımız batmasın gözünüze, çarıkla bile yürürüz gerektiğinde.. Allık yerine kömür karası sürmeyide biliriz biz.. Markayı severiz ama basmada giyeriz yeri geldiğinde.. Güçlü kadınlarız biz, anayız, yuvayız, ekmeğiz, aşız.. Dinlemesini bilene türkü, yaşamasını bilene Vatanız..

SADECE AŞK OL.... Bir süre sonra, bir eli tutmakla bir ruhu zincirlemek arasındaki ince farkı öğreneceksin... Ve aşkın yaşlanmak, birlikte olmanın da güvende olmak anlamına gelmediğini öğrendiğinde kaybetmek korkundan sıyrılacaksın... Belki erkenden belki de son demlerinde ömrün... Kayıp giderken anlamlar karmaşasında, aşkı halen sana ait sandığın bir şey gibi korumaya kalktıkça onu kendinden ne kadar ötelere ittiğini fark edebilecek misin? Elimi tutarken sadece aşk ol, gözlerime bakarken sadece aşk ol, benimle konuşurken sadece aşk ol... Çünkü ben kaybetmeye korktuğun eşyan değilim..

Düş Sokağı Sakinleri - Sevdan Bir Ateş

Tual- Yine aylardan kasım

Nasıl bir kadın mı.. Akıllı kadın değil deli bir kadın tercih etmeli.. çünkü ; içi dışı birdir, yalanla dolanla işi olmaz. Herşeyi ap açık söyler. Gizlemesini de iyi bilir. Mesela, acısını hiç belli etmez, kimseye kendisini acındırmaz, adam gibi güçlüdür, adam gibi sevmesini bilir deli kadın. Akşam biryere mi gidecek baktı ruju mu bitmiş hiç aldırış etmez , ben böyle de güzelim der , kendini beğenme değildir bu kendine güvenmedir. Deli kadın böyledir ışte , kendini düşündüğü kadar da karşısındakini düşünür. Asla kin tutmaz, sadece sevdiğinin elinden tutar. Hiç bırakmamacasına. Öyle büyük sever ki , öyle değer verir ki , bu cesaretinden dolayı arkadaş çevresi ;”ne yapıyorsun sen böyle, deli misin ?” derler. Yeri gelir adam gibi adam olurlar , sevgileriyle erkeğin aklını alırlar, ışte böyledirler. Arkasına bakmaz, geçmişiyle pişman olmazlar. ileri de pişman olacağı şeyi de asla yapmazlar. Yeri gelir bir gece vakti yolda yalnız başına yürürler, namus bekçilerine asla gerek duymazlar, kendisini korumasını bilirler. Aşk’ı arkadaşlığı ayırt edebilirler. Asla duygularından emin olmadan kimseye umut vermez, “umut” verdiği insana da “unut” demez onlar. Yeri gelir öyle bir topuklu ayakkabı giyer ki yürümek mucizedir, Ama mucizenin adıdır, onlar. bir erkeği ayakkabı gibi severler, her ne kadar da ayağını arkadan vursa, kendisine acı verse ,hoşuna gitti mi , sevdi mi o ayakkabıyı tüm acıyı kenara atarlar. Tamiri asla sevmezler, kırılan birşey oldu mu direkt atarlar. Tıpkı kendilerini kıranı olduğu gibi. İşte böyledir o’nlar. yalansız, cesur ve biraz da mert asla tahammulleri yoktur , kalplerine almazlar na’mert. Içi dışı bir oldukları için bazen yanlış anlaşılsalar da , hiç takmazlar . Çünkü , zamanla kaybetmekten aldıkları cesaretle cesur olmuşlardır öyle kadınlar Tanıdığım deli kadınlara selam olsun… Birikim Tülay

Natasa Thedoridou & Stelios Dionisiou - Me les agapi (türkçe altyazı)

Tango in love

Passenger | Anywhere (Official Video)

INNA - INNdiA | Rock the Roof @ Istanbul

Dirty Dancing - Time of my Life (Final Dance) - High Quality

Celine Dion My Heart Will Go On

Whitney Houston - I Will Always Love You

Whitney Houston

Söz sevgiIi bu son bahar akşamının ayazında donarak unutacağım ismini. Hadi şimdi kaIdır kadehini. Varsa şerefine yoksa gidişine içeIim. İnandığım her eIin bir veda kokusu varmış.