Nikoleka259

24 Flips | 6 Magazines | 1 Like | 18 Following | 1 Follower | @Nikoleka259 | Keep up with Nikoleka259 on Flipboard, a place to see the stories, photos, and updates that matter to you. Flipboard creates a personalized magazine full of everything, from world news to life’s great moments. Download Flipboard for free and search for “Nikoleka259”

Log In or Sign Up to View

This Facebook post is no longer available. It may have been removed or the privacy settings of the post may have changed.

Please visit the OBWU website: http://www.ourbeautifulworldanduniverse.com/!

Please visit the OBWU website: http://ourbeautifulworldanduniverse.com/!

Folhapur

Mund te ta shkelin shume here te miren tende,Nuk ka rendesi se sa, nje here a dhjete.Nje shprehje te bukur ngule thelle ne mendje<br>''Kujdes nga terbimi …

14 shtator 2014 – Horoskopi

Dashi<p>Nuk duhet të ngrini zërin për t’ju dëgjuar të gjithë. Jini të qetë dhe të vendosur kur flisni në ambientet profesionale. Do të bëni për vete një …

Gëzuar! Zakonet më të çuditshme të të pirit nëpër botë

<b>Kombe & Tradita</b><p>Pavarësisht sesa monumente kulture vizitoni kur udhëtoni në një vend, apo sesa vepra arti shihni në galeri, ju nuk do t’i kuptoni dot …

Listen Up! Sid Griffin – “Blue Yodel No. 12 & 35″ | Twang Nation - The Best In Americana Music

‘Blue Yodel No. 12 &. 35′ has its boots in country music’s present and past.<p>The song’s bluegrass spirit evokes the best best of front-porch, …

LISTEN: http://bit.ly/1rULJ2l First Listen - stream Irish Power Trio (John Doyle, Nuala Kennedy & Eamon O'Leary) The Alt at Folk Alley! "The group, made up of ex-Solas member John Doyle, flautist, singer and songwriter Nuala Kennedy and Eamon O'Leary, are all world-class musicians in their own right, and have now come together to produce a sumptuous and beguiling album which fully represents all of the fire and skill of the group’s constituent parts. - Gideon Thomas

Discovered & Unearthed #2

Continuing our ongoing regular feature on Folk Radio UK called Discovered & Unearthed. Featuring new music alongside unearthed tracks from the past …

Vizita e Papës dhe lëngata e një kryeqyteti

<b>Skënder Minxhozi</b><p>Papa Françesku do të zbresë në sheshin e rinovuar “Nënë Tereza” më 21 shtator, në një meshë të shenjtë, e cila pritet të jetë momenti …

Nderkohe Arbereshet ne Itali .

Photo by @Irablockphoto (Ira Block) 9/11 - Never Forget those we lost and those that survived. The Twin Towers of Light photographed in March 2002. @thephotosociety #9/11 #wtc #twintowers

Finding faces in unexpected places

“It’s not easy finding faces,” Jody Smith says. “They normally find you first!” Jody is the creator of the Flickr group Faces in Places, a quirky and …

View tonight @jademountain start our lighting workshop tomw! #thephotosociety #joemcnallyphoto #sunset #nikonambassador

Tiranë, mbipopullohen paraburgimet, drejtori Zoto kërkon zgjidhje në rrethe

Që nga muaj qershor, ambientet e paraburgimeve janë të mbipopulluara. Këtë fakt e ka bërë me dije vetë drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Artur …