Enes Yıldırım

40 Flips | 1 Magazine | 1 Like | 33 Followers | @EnesYldrm66 | Keep up with Enes Yıldırım on Flipboard, a place to see the stories, photos, and updates that matter to you. Flipboard creates a personalized magazine full of everything, from world news to life’s great moments. Download Flipboard for free and search for “Enes Yıldırım”

Capri, İtalya http://t.co/3jWJF0azv1

MYANMARDAKİ BAGAN TAPINAKLARI

NEMRUT DAĞI / ADIYAMAN Güneşin doğuşunun en güzel izlenebildiği yer. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramakta. Manzarası ve dev heykelleri ile görülmeye değer bir yer.

YEDİUYURLAR MAĞARASI / MERSİN Türkiye'de birden fazla Yediuyurlar Mağarası var. Bunlarden en bilineni ise Mersin, Tarsus'ta bulunan. hemen her gün birçok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor.

UZUNGÖL / TRABZON Uzungöl'de yeşilin her tonunu bulabilirsiniz. Rengarenk çiçekler ve yaylan ın o muhteşem serin ve temiz havası da cabası.

ULUDAĞ / BURSA Bursa'nın sembolü ve gözbebeği. Kayak turizminde en meşhur dağımız. Manzarasının da eşi benzeri yok. Yaz kış havasının solunması gereken bir yer.

MUĞLA / ÖLÜDENİZ Dünyanın en güzel kumsallarından birine sahip olan ölüdeniz Fethiye'ye bağlı. Kelebekler Vadisi de burada bulunuyor. Yamaç paraşütü için ideal bir yer.

KAPADOKYA / NEVŞEHİR Peribacaları ve balon turları Kapadokya'ya gidenlerin en büyük eğlenceleri. Türkiye'nin en çok ziyaret edilen yerlerinin başında geliyor.

ŞEHRİBAN KANYONU/ KASTAMONU İlk kez 1997 yılında Atlas ekibi tarafından geçilebilmiş kanyon. Kastamonu'nun incisi. Hem tehlikeli hem de karşı konulmaz bir çekiciliği var.

KAZ DAĞI / BALIKESİR Balıkesir ve Çanakkale arasında bulunan Kaz Dağları yeşili, doğası ve şelaleleriyle tam bir görsel şölen sunuyor. Sarıkız'ın memleketi olan Kaz Dağı birçok efsaneye de konu olmuş bir yer.

KURŞUNLU ŞELALESİ / ANTALYA Antalya'nın en güzel şelalelerinden sadece biri. Bir masal veya fantastik bir film ortamını andırıyor manzarası.

KAÇKAR DAĞLARI / RİZE Yeşilin ve mavinin el ele buluştuğu yer Kaçkar. Karadeniz'in harikalarından. Milli Park statüsündedir. Kayak ve dağcılık için idealdir.

DÜDEN ŞELALESİ / ANTALYA Bir doğa harikası. Yazın ortasında bile taze bir serinlik var burada. Antalya'ya gidip de burayı gezmeyen çok şey kaybetmiş sayılır.

ERCİYES DAĞI / KAYSERİ Görkemiye büyüleyen dağ. Kayak tesisleri de bulunmakta. Eteklerinde geçirilecek birkaç saat birkaç yılın yorgunluğunu alabilecek kuvvettedir.

IHLARA VADİSİ / AKSARAY Harika güzellikte bir yer. Vadi boyunca kayalara oyulmuş barınak ve kiliseleri görebilirsiniz. Merdiveni bol bir yer. Manzarası eşsiz.

BALIKLI GÖL / ŞANLIURFA Hz İbrahim'in Nemrut ile olan hikayesini bilmeyen yoktur.

PAMUKKALE / DENİZLİ Hem doğa hem de tarih harikası Pamukkale.

AĞRI DAĞI Türkiyenin en büyük dağı

AMASRA, BARTIN

Hasankeyf / BATMAN Bir ara sular altında kalacağı da söylenen Hasankeyf'i bir an önce görmek gerekiyor.

İNSUYU MAĞARASI / BURDUR

Peri bacaları

Lugano İsviçre - Lugano İsviçre’nin güney doğusunda Ticino bölgesindedir. San Salvatore dağının zirvesinden mükemmel bir görünmektedir. Teleferik ile çıkılabilmektedir.

Rocky Dağları Kanada - Dünyanın eşsiz güzelliklerini barındırmaktadır. Duvar resimlerinin çoğu bu bölgeden çekilmektedir.

Igua Şelalesi Brezilya-Arjantin - Igua Şelalesi, Igua Milli Park sınırları içerisindedir. Brezilya ve Arjantin sınırında bulunan şelale at nalı şeklinde olup 2.700 metre genişliğindedir. Su 72 metre yükseklikten düşmektedir.

Kruger Milli Parkı Güney Afrika – Güney Afrika’nın vahşi hayatı gözler önüne seren başlıca yeridir. En eski, en büyük ve en meşhur milli parktır. 19.000 km2’lik bir alanı üzerine kurulmuştur. 350 km uzunluğunda ve 60 km genişliğindedir. 147 memeli hayvan türleri ve 500’ün üzerinde kuş cinsleri vardır. 100 çeşit sürüngenleri de barındırmaktadır.

Belize Orta Amerika’nın merkezinde ve Guatemala ve Meksika arasında bulunan Belize, Karayiblerin en iyi dalış olanaklarını sunmaktadır. Avustralya’dan sonra ikinci büyük mercan kayalıklarına sahiptir.

Büyük Set Resifi (Great Barrier Reef) Avustralya – Burası, uzaydan görülebilen biyolojik varlıkların bulunduğu tek yerdir. Quensland Sahilleri boyunca 2000 km uzanmıştır. Resif dünyanın en büyük ve karmaşık mercan kayalıklarını barındırmaktadır.

Kara Ormanlar (Black Forest) Almanya - ‘Kara’ ismi her ne kadar insanın aklına iyi şeyler getirmese de isim sizi yanıltmasın. Kara Ormanı Almanya’nın en güzel yerlerinden birisidir. Orman, Fransa ve İsviçre’ye komşudur.