Ardit Rada

21 Added | 1 Magazine | 4 Likes | 12 Following | 13 Followers | @ArditRada | Journalist

Ndryshimi i pronësisë së automjeteve, hyjnë në fuqi rregullat e reja

TIRANE, 4 Mars<p>Ndryshimi i pronësisë së automjeteve tashmë do t’u nënshtrohet procedurave të veçanta të përcaktuara përmes një udhëzimi të qeverisë. …

Rrëzohet kërkesa e PD për heqjen e mandatit të Sulit

<b>Këshilli i Rregullores rrëzoi kërkesën e Partisë Demokratike për heqjen e mandatit të deputetit Rakip Suli. Opozita pretendon se deputeti Rakip Suli</b> …

Zgjedhja e Presidentit, opozita ngre çadra

<b>Opozita kosovare ka ngritur çadra para objektit të Qeverisë në Prishtinë. Udhëheqësit e tri subjekteve politike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës,</b> …

Carlo Bollino triumfon mbi Kokëdhimën?

Prej ditësh në media raportohej për abuzime me faturat nga Ujësjellësi i Tiranës.<p>Për këtë arsye, drejtori i saj, Neritan Gjojdeshi, është shkarkuar …

Kjo grua është ministre Shëndetësie!

Një politikane me jo më pak se 130 kg mbipeshë tenton të luftojë obezitetin në rritje të vendit të saj.<p>Politikania 52-vjeçare, jo vetëm që është …

Shkenda Dubova pa turp, pozon nudo në shtrat

Këngëtarja e njohur Shkenda Dubova njihet për linjat e saj superseksi.<p>Këngëtarja përmes rrjetit social Snapchat ka postuar një fotografi krejtësisht …

Nis ndërtimi i Unazës së Vogël, ja akset që bllokohen

Bashkia e Tiranës do të fillojë, mëngjesin e nesërm, punimet për ndërtimin, rikonstruksionin dhe rinovimin e Unazës së Vogël.<p>Punimet do të zhvillohen …

A ishin këto mesazhet e Kerrit?

<b>Nga Blendi Fevziu</b><p>Pa asnjë befasim dhe ashtu siç pritej, Kerri ka ikur nga Shqipëria duke lënë pas mesazhe të qarta, por edhe komente kontradiktore e …

Shkëlqimi dhe rënia e Canit

<b>“Shqipëria, nga një institucion ndërkombëtar dhe nga më me vlerë, merr notë kaluese dhe vlerësim pozitiv”. Kjo ishte dalja e fundit publike e</b> …

Laura kujton verën duke me foto të nxehta

Modelja dhe atletja Laura Kopel ka shpërndarë në Instagram një fotografi të të pasmeve të saj, duke treguar se po i mungojnë shumë ditët e nxehta.<p>“Më …

ISIS ka përdorur armë kimike në Irak dhe Siri

ISIS ka përdorur armë kimike në Irak dhe Siri, deklaroi shefi i shërbimit sekret amerikan, James Clapper, gjatë një seance dëgjimore në Kongres, i …

Horoskopi ditor, e shtunë, 13 shkurt 2016

<b>Dashi</b> <br>Mundohuni sa me para ta ndryshoni rutinën e jetës tuaj ne çift sepse mund te keni probleme te mëdha me vone. Beqaret nuk do arrijnë dot ta …

Marika Fruscio zbulohet e gjitha (+16 vjeç)

Ajo ka qenë pjesë e një prej programeve televizive italiane nga më të ndjekurit, “Uomini e Donne” dhe është ‘shquar’ për asetet e saj trupore.<p>Si …

Kjo është modelja më e nxehtë ruse (FOTO)

Anastasiya Kvitko njihet ndryshe dhe si “Kim Kardashian” rus. Kjo për shkak të formave të saj të trupit. Ajo është 21 vjeç dhe fotot e saj gjenden në …

Arrihet marrëveshje ndërkombëtare për armëpushim në Siri

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, së bashku me kolegët e tij nga Rusia dhe Evropa, pas një takimi të mbajtur në Munih të Gjermanisë, ka …

Lajme.al – Lajme dhe informacione nga vendi dhe bota

15 Shkurt, 2018<p>Gjoksi është një prej manifestimeve më joshëse të femrës. Shkenca ka vërtetuar se, gjoksi i …<p>13 Shkurt, 2018<p>12 Shkurt, 2018<p>9 Shkurt, …

I moshuari nga Kamza kapet në hotel me dy prostituta

Kishte paguar për pak dëfrim dy prostituta, por 68-vjeçari duket se do ta paguajë akoma më shtrenjtë qejfin. Nuk bëhet fjalë për para, por për …

Dënuan ministrin kosovar, përjashtohen policët

Policët, Nazmi Jahiri dhe Enver Sejfullahu, po bënin punën e tyre të zakonshme kur me 13 korrik të vitit të kaluar kishin vendosur të shqiptonin një …