Agron Demi

18 Flips | 4 Magazines | 1 Like | 1 Following | 7 Followers | @AgronDemi2015 | Keep up with Agron Demi on Flipboard, a place to see the stories, photos, and updates that matter to you. Flipboard creates a personalized magazine full of everything, from world news to life’s great moments. Download Flipboard for free and search for “Agron Demi”

Blerjet e dyshimta dhe zaptimet e objekteve partiake

Pas “zaptimit” disavjeçar, partia më e madhe parlamentare në Kosovë (Partia Demokratike e Kosovës) tashmë e ka blerë objektin që e shfrytëzoi për …

How The Oldest Rules In Branding Are Shaping The Presidential Primaries

From the time we get our start in marketing, we learn how people absorb our messages through the irrefutable power of brands: Find a point of difference, create an emotional connection, promise a benefit to the end user.<p>And is there any place better than the current election cycle to see this …

Shpenzimet për Karburante për Vetura 2014

Një ndër vendimet e para të Qeverisë së Kosovës që u mor në janar të vitit 2008 ishte edhe vënia e rregullave në përdorimin e veturave zyrtare dhe …

Efektet e reformave fiskale në zhvillimin e sektorit privat

Në mbledhjen e 20 të Qeverisë së Kosovës, datë 24 Mars 2015, Qeveria mori një varg vendimesh për ndryshime fiskale. Ndër tjera, këto vendime kanë të …

Zbatimi i Strategjisë Legjislative në periudhën janar-korrik 2015

Nga 19 ministri sa ka Qeveria, vetëm Ministria e Diaspores dhe Ministria për Komunitete dhe Kthim (MKK) nuk kanë paraparë nxjerrjen e ndonjë ligji …

Korniza Investuese e Ballkanit Perëndimor dhe Kosova

Më 8 korrik, Qeveria e Kosovës ka marrë vendim ta themeloj Këshillin Kombëtar për Investime. Këshilli bashkë-kryesohet nga Ministri i Financave dhe …

Ndryshimet në buxhetin e komunave për 2016

Ministria e Financave ka finalizuar qarkoren buxhetore për 38 komunat e Kosovës për vitin 2016. Në bazë të Ligjit për Menaxhimin e Financave Publike, …

Ligji për Investimet Strategjike

Qeveria e Kosovës e ka miratuar Projektligjin për Investimet Strategjike me datën 1 dhjetor të vitit 2015. Kalimi i tij në qeveri është bërë pas më …

The 10 Best Business And Productivity Books Of 2015

Read some (or all!) of these 2015 favorites over the holidays and you’ll return to work in January ready to make 2016 the best year yet.<p>The holidays are a great time to catch up on reading, and think beyond day-to-day issues. Here are 10 of our favorite business and productivity books from 2015 …

30 Books to Help Further Your Career

Advertisement<p>Advertisement<p>Advertisement<p>Advertisement<p>Advertisement<p>Advertisement<p>Advertisement<p>Advertisement<p>Advertisement<p>Advertisement<p>Advertisement<p>Adverti …

Premtimet - Muharrem Svarqa

Ekonomia e veturave

Vjetërsia e Veturave<p>Vjetërsia mesatare e veturave të regjistruara në Kosovë në vitin 2014<p>Mesatarja e vjetërsisë së veturave që qarkullojnë në Kosovë …

Çmimi që do e paguajmë për “Mega Qeverinë e Re”

Sa do të na kushtojnë pagat, mëditjet, drekat, thirrjet telefonike, karburantet, shpenzimet e zyrës, udhëtimet jashtë vendit dhe përdorimet e …

Fondi për Kuadro: Program financimi për pozita deficitare apo menaxheriale?

Instituti GAP sot ka publikuar një analizë me titull "Fondi për Kuadro: Program financimi për pozita deficitare apo menaxheriale?"<p>Këto ditë kur …

Projekt-Buxheti 2016- Përparësitë dhe Sfidat

Instituti GAP sot ka publikuar analizën me titull "Projekt-Buxheti 2016- Përparësitë dhe Sfidat"<p>Më 30 tetor 2015, Qeveria e Kosovës aprovoi …

10 Personal Development Books You Should Read In 2016

Whether you are an entrepreneur, a freelancer, or working for someone else, <b>constant self-development is the key for a successful professional life.</b> …