Avatar - 10minut TV

10minut TV

We are creating a magazine that has been providing local information from our region to the whole world for many years

Expand

Magazines

 • 10minut TV - cover

  10minut TV

  By 10minut TV

Expand

Flips

 • Flipped Image

  Wiosenna inauguracja Bazarku Natury w Krępie Słupskiej.
  Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Redzikowo serdecznie zaprasza na inaugurację Bazarku Natury 23 marca (sobota) w godz. 9:00-12:00. To już piąty rok działalności bijącego rekordy popularności targowiska, które odbywa się w Krępie Słupskiej (ul. Lipowa 3).

  https://10minut.tv/wiadomosci-codzienne/wiosenna-inauguracja-bazarku-natury-w-krepie-slupskiej-13363

  Avatar - 10minut TV
  10minut TV
 • Wodociągi Słupsk i Engie EC Słupsk, dwie słupskie spółki, podpisały umowę o współpracy. Dzięki podjętym wspólnie działaniom zostanie wykorzystany potencjał energetyczny ścieków oczyszczonych i biogazu z oczyszczalni ścieków w Słupsku.
  Miasto Słupsk w ten sposób bierze aktywny udział w procesie dekarbonizacji i unowocześnianiu systemu ciepłowniczego. W wyniku zaplanowanych inwestycji o wartości przekraczającej 70 mln zł powstaną pompy ciepła wraz z ciepłociągiem łączącym oczyszczalnię z kotłownia rejonową przy ul. św. Klary oraz magazyny energii.

  https://10minut.tv/gospodarka/wodociagi-slupsk-i-engie-ec-slupsk-podpisaly-umowe-o-wartosci-przekraczajacej-70-mln-zl-13339

  Avatar - 10minut TV
  10minut TV
  flipped into 10minut TV
  Wodociągi Słupsk i Engie EC Słupsk podpisały umowę o wartości przekraczającej 70 mln zł

  Wodociągi Słupsk i Engie EC Słupsk podpisały umowę o wartości przekraczającej 70 mln zł

  Wodociągi Słupsk i Engie EC Słupsk, dwie słupskie spółki, podpisały umowę o współpracy. Dzięki podjętym wspólnie działaniom zostanie wykorzystany …

 • Pierwsze operacje z użyciem robota do operowania, w zakresie chirurgii onkologicznej, przeprowadzili lekarze na oddziale chirurgicznym ogólnym, chirurgii onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Po urologii, to już drugi oddział słupskiego szpitala, który używa do operowania roboty chirurgiczne.

  https://10minut.tv/wiadomosci-codzienne/slupska-chirurgia-operuje-juz-robotem-davinci-13317

  Avatar - 10minut TV
  Słupska chirurgia operuje już robotem DaVinci

  Słupska chirurgia operuje już robotem DaVinci

  Pierwsze operacje z użyciem robota do operowania, w zakresie chirurgii onkologicznej, przeprowadzili lekarze na oddziale chirurgicznym ogólnym, …

 • Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza do Białego Spichlerza na wykład pt.: „Tymbciowi nadałem Wielką Wstęgę Czystej Formy” (z listu Witkacego do żony). Edmund Strążyski i Witkacy – niebanalni przyjaciele”.

  Na wykładzie omówione zostaną życie i twórczość przyjaciela Witkacego – Edmunda Strążyskiego oraz wzajemne relacje artystów. Edmund, będąc doktorem filozofii i nauczycielem języka polskiego w Państwowym Liceum Technik Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, rysowaniem zajmował się z pasji. Niemały wpływ na jego zapatrywania estetyczne miał Witkacy. Ten z kolei czerpał wiele od bohatera tego wykładu „wielkiego duchem” – jak sam go określił – Mahatmy, a także towarzysza spotkań i wypraw górskich.

  https://10minut.tv/kultura/edmund-strazyski-i-witkacy-niebanalni-przyjaciele-13307

  Avatar - 10minut TV
  10minut TV
 • Pomorscy Terytorialsi będą specjalizować się w szkoleniu ratowników pola walki. W dniu 14 lutego 2024 r. na terenie 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim żołnierze zaprezentowali swoje umiejętności w tym zakresie przed szefami wyszkolenia wszystkich brygad obrony terytorialnej z całego kraju.
  https://10minut.tv/wiadomosci-codzienne/pomorscy-terytorialsi-przodownikami-w-zakresie-medycyny-pola-walki-13297

  Avatar - 10minut TV
 • Z roku na rok coraz większa liczba dziewczynek bierze udział w Pucharze Tymbarku. Do XXIII edycji turnieju zgłosiło się o 46% więcej drużyn dziewczęcych niż rok wcześniej. Co więcej, zapisy do tegorocznych rozgrywek wskazują, że w tym roku wynik będzie jeszcze lepszy. O tym, że piłka nożna jest również dla dziewczynek oraz dlaczego warto zachęcać je do gry w piłkę – opowiada Nina Patalon, selekcjonerka reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet. Zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku zostały wydłużone do 6 marca 2024 r.
  10minutTV
  https://10minut.tv/wiadomosci-codzienne/pilka-nozna-jest-rowniez-dla-dziewczynek-wywiad-z-nina-patalon-13290

  Avatar - 10minut TV